O nas

Firma Chłodnictwo Sosnowski Gągała Sp. jawna istnieje na rynku obiektów i instalacji chłodniczych nieprzerwanie od 1981 roku.
Historia lat ubiegłych zmusiła nas na początku istnienia firmy do używania nazwy akceptowanej przez ówczesny system polityczny. Stąd przez wiele lat nazwa firmy brzmiała Elektromechanika Chłodnicza Otwock.

Nazwa Chłodnictwo oddaje jednak bardziej charakter działania firmy.
Chłodnictwo to obszerna dziedzina wiedzy ujmująca w swym zakresie szerokie spektrum zagadnień technicznych związanych zarówno z potrzebami rolnictwa, przemysłu spożywczego jak i innych jego gałęzi.

Przyznajemy, że nazwa Chłodnictwo jest mało komercyjna, ale chcemy, aby firma nie kojarzyła się z chwytliwą często obcojęzyczną nazwą, lecz przede wszystkim z dziedziną wiedzy, której techniczny aspekt rozwiązania firma Chłodnictwo może zrealizować.
Firma zajmuje się wieloma dziedzinami chłodnictwa. Wśród nich są takie, w których jesteśmy jedną z wiodących firm w kraju np. dojrzewalnie bananów, przechowalnie owoców i warzyw krótkoterminowe i długoterminowe w kontrolowanej atmosferze (ULO), instalacje chłodnicze dla super i hipermarketów, masarnie.

Fakt, iż nie jesteśmy na stałe związani z firmami produkującymi lub dostarczającymi wyposażenie chłodnicze powoduje, iż nie jesteśmy ograniczeni koniecznością wyłącznie komercyjnego podejścia do proponowanych przez nas rozwiązań i jesteśmy otwarci na każde rozwiązanie w danych warunkach optymalne.